Būvmateriālu ražotāji darbojas Skandināvijā

SIA Baltijas betons tika dibināta 2002.gadā, bet uzņēmums mainījis nosaukumu SIA SKONTO PREFAB. Uzņēmums nodarbojas ar būvniecības dzelzsbetona konstrukciju ražošanu, projektēšanu, piegādi un uzstādīšanu.

 

Pēdējo divu gadu laikā uzņēmums veiksmīgi paplašinājis savu darbību Skandināvijas valstīs, un šobrīd 95% no saražotās produkcijas tiek eksportēti uz Norvēģiju un Zviedriju. Uzņēmuma direktors Edgars Dūdums plāno, ka nākamajā gadā pārdošanas apjomi pieaugs vismaz par 30%.

 

Kā stāsta SIA SKONTO PREFAB ražošanas vadītājs Dmitrijs Čižovs, pamatā uzņēmums nodarbina betonētājus un dzelzsbetona konstrukciju montētājus. Darbiniekiem ir zema vai vispār nav kvalifikācijas šo darbu veikšanā, tāpēc uzņēmums ir spiests darbiniekus apmācīt amatam uz vietas. Uzņēmums ir ieinteresēts šo profesiju realizēšanā Latvijas profesionālajās izglītības iestādēs un iespēju robežās centīsies sniegt profesionālu palīdzību profesiju izglītības satura izstrādē. Šobrīd profesionāļiem nodoti izskatīšanai profesiju standartu Betonētājs un Betonēšanas tehniķis projekti.

SIA SKONTO PREFAB šobrīd izskata iespējas piedāvāt prakses vietas ražošanas profesijās. Tomēr kā iemeslu, kas kavē šo procesu realizēt, uzņēmuma vadība min Latvijā neesošu valsts atbalstu uzņēmumiem, kuri nodarbina praktikantus. Pēdējā gada laikā prakses vieta tika nodrošināta diviem studentiem, kas saistīta ar produkcijas kvalitātes kontroli un būvinženiera sfēru.

 

2013.gada 20.novembrī SIA SKONTO PREFAB personāla vadītāja Olita Ruzijeva-Krīgere apmeklēja Būvniecības NEP sanāksmi kā novērotāja un izrādīja interesi par nozares ekspertu padomes darbu, un pieļauj iespēju, ka sadarbība starp uzņēmumu un NEP pastiprināsies.

 

       

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Gretere

LBAS Būvniecības nozares konsultante

darba ņēmēju satura jautājumos 

 

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv