Elektriķi gatavojas "EuroSkills-2014" konkursam

Datums: 2014.02.24

Konkursa dalībvalstis ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Kipra, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Ungārija, Īrija, Itālija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Šveice un Turcija. EuroSkills organizē Eiropas prasmju veicināšanas organizācija (European Skills Promotion Organisation ESPO). Tā dibināta 2007. gadā, lai ar starptautisku sacensību un citu aktivitāšu palīdzību attīstītu un veicinātu izcilas profesionālās prasmes un iemaņas.

Atlase dalībai EuroSkills konkursā notiek pēc nacionālā konkursa "Jaunais profesionālis 2013" rezultātiem. Tādējādi par "ceļazīmi" uz EuroSkills-2014 konkursu, kurš šogad notiks no 2. līdz 4. oktobrim Francijas pilsētā Lillē, sacenšas PIKC Rīgas Tehniskās koledžas audzēknis Maksims Ivancovs (pasniedzējs R. Rauhmans), PIKC Ventspils Tehnikuma audzēknis Ēriks Rožinskis (pasniedzējs A. Ozoliņš), PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" audzēknis Roberts Virkavs (pasniedzējs A. Roze) un PIKC "Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums" audzēknis Kristaps Daņiļevičs (pasniedzējs Ģ. Bernics-Berlans).

Lai sagatavošanās būtu sekmīga, nepieciešams atjaunot un papildināt jauniešu profesionālās zināšanas. 21. februārī Rīgas Tehniskajā koledžā notika konkursantu apmācība par ēku apgaismošanas, apsildes un ventilācijas iekārtām, kuras strādā ar KNX komunikācijas protokolu. Apmācību nodrošināja SIA "Schneider Electric Latvija" speciālisti Gatis Arājums un Andris Krūmiņš. Audzēkņi tika apmācīti uz vietas un saņēma arī mājasdarbus, lai sekmīgi varētu strādāt ar dažādu firmu KNX produktiem. Vēlam veiksmi nākošajos konkursos!

 

Informāciju sagatavoja:
Māris-Valdis Kalniņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas Enerģētikas nozares konsultants darba devēju satura jautājumos

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv