Latvijas Elektriķu čempionātā uzvar profesionāļi no Rīgas, otrajā vietā atstājot valmieriešus

Ar pirmo Latvijas Elektriķu čempionātu 2014. gadā tika aizsākta jauna tradīcija – rīkot ikgadējas sacensības profesionāliem elektriķiem.

2014. gada labākie elektriķi bija Aigars Legzdiņš un Andrejs Kaminskis, komanda "Priekule".

Iegūstot lielu atsaucību no dalībnieku puses, šogad organizatori nolēma rīkot atlases kārtas Ventspils Tehnikumā, Cēsu Profesionālā vidusskolā, Daugavpils tehnikumā un Rīgas Tehniskā koledžā. Visi konkursi bija atklāti un tehnikumu audzēkņi un citi interesenti varēja iepazīt jaunākās tehnoloģijas un vērot konkursa gaitu. Uzvarētāji 2015. gada atlases kārtās:

 

VENTSPILS – 29. janvāris:

1. vieta – Arnis Jakseboga un Ainārs Grīnbergs, "Esko AA",
2. vieta – Ēriks Rožinskis un Muntis Skudra, "Elektriķis",
3. vieta – Guntis Alsbergs un Jānis Petrovskis, "Voka".

 

CĒSIS – 19. februāris:

1. vieta – Agris Reiznieks un Dairis Mamedovs, "RTU Cēsu filiāle",
2. vieta – Jānis Eglis un Jānis Trucis, komanda "Inčukalns",
3. vieta – Vjačeslavs Kutiščevs un Agris Neimanis, "Valmieras Piens".

 

DAUGAVPILS – 26. februāris:

1. vieta – Vladislavs Žogals un Dmitrijs Golubcovs, "Elstar",
2. vieta – Intars Nalivaiko un Rolands Rūka, "ENC Latvija",
3. vieta – Viktors Siņica, "Citrus Solutions".

 

RĪGA – 31. marts:

1. vieta – Vadims Skrastiņš un Jānis Mellis, "Citrus Solutions",
2. vieta – Kaspars Spila un Sergejs Milevskis, "Cander",
3. vieta – Deniss Fjodorovs un Jevgēņijs Goldblats, "Moduls Rīga".

16. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un Elektrotehnikas fakultātē ikgadējā konkursa "Schneider Electric Elektriķu čempionāts" finālā tika noskaidroti Latvijas labākie elektriķi - 2015. Profesionāli elektriķi - divi labākie no katras reģionālās atlases kārtas, trīs komandas no Rīgas un pagājušā gada uzvarētāji cīnījās par naudas balvām un Latvijas labākā elektriķa godu, sacenšoties energoefektīvas instalācijas izveidošanā.

"Šeit tikās čempioni ar čempioniem un rezultātu izšķīra pavisam sīkas nianses, gandrīz vai vadu galu piepulējuma kvalitāte. Cienīga konkurence un augsta līmeņa rezultāti – tāds ir šī gada fināla raksturojums," komentē konkursa idejas autors, Schneider Electric produktu attīstības vadītājs Baltijas valstīs Gatis Arājums. 

Konkursam "Schneider Electric Elektriķu čempionāts" bija atvēlēti 10 sacensību stendi ar jau sagatavotiem materiāliem izlozēto risinājumu realizēšanai. Elektriķu uzdevums, izmantojot "Schneider Electric" produktu klāstu, izveidot nelielus energoefektīvus risinājumus, kuru pielietojums nodrošinātu gan uzdevumam atbilstošu, pilnīgu funkcionalitāti, gan elektroenerģijas ietaupījumu.

Vērtēšanas kritēriji:

1.  Atbilstība darba uzdevumam;
2.  Shēmās darbojas visi komponenti;
3.  Kabeļu marķējumu atbilstība;
4.  Sadales komplektācija - komponentu izvietojums;
5.  Vadu izvietojums sadalē;
6.  Slēdžu instalācija;
7.  Kontaktligzdu instalācija;
8.  Inovācija (papildus darba uzdevumam realizētas iespējas);
9.  Prezentācija;
10. Komandas noformējums.

Elektriķu čempionāta - 2015. fināla uzvarētāji:

 

1. vieta – komanda "Citrus Solutions" – Vadims Skrastiņš un Jānis Mellis.

2. vieta – komanda "Valmieras Piens" – Vjačeslavs Kutiščevs un Agris Neimanis.

3. vieta – komanda "Moduls Rīga" – Deniss Fjodorovs un Jevgēņijs Goldblats.

 

"Pat ja mēs neuzvarētu, no šī konkursa aizietu ar zināšanām," saka 1. vietas ieguvēji "Citrus Solutions" komanda, kuras abi dalībnieki ir būvniecības darbu vadītāji un energoefektīvurisinājumu piedāvāšana klientiem ir viņu ikdiena. "No mūsu konkursa uzdevuma uzzinājām par daudziem produktiem, piemēram, klātbūtnes sensoriem ar apgaismojuma līmeņa noteikšanas funkciju, kas uztur telpā pastāvīgu gaismas līmeni. Izmēģinājām dienas gaismu regulēšanu, kas varētu būt labs energoefektīvs risinājums birojiem. Ikdienā, ieejot veikalā, šādas lietas nevar apskatīt, bet elektriķu konkurss dod šādu iespēju. Uzvarēt mums palīdzēja darbā iegūtās prasmes, jo mums taču jāmāk parādīt saviem darbiniekiem, kā arī izstāstīt klientiem - kas darāms".

 

Konkurss "Schneider Electric Elektriķu čempionāts" Latvijā ir unikāls. Tas paaugstina elektroinstalatoru kvalifikāciju, ļauj apgūt jaunas iemaņas, izceļ elektriķu profesijas nozīmīgumu, kā arī ļauj cīnīties par naudas balvām un Latvijas labākā elektriķa godu. Viens no čempionāta pamatuzdevumiem ir, nezaudējot potenciālo komfortu telpās, izveidot energoefektīvu elektroinstalāciju. Konkursā elektriķu profesionalitāti novērtē profesionāla žūrija gan no tehniskās precizitātes, gan radošā viedokļa, īpašu uzmanību pievēršot konkursa elektroinstalāciju energoefektivitātei, drošībai un inovācijām tajās. Daudz izšķīra prezentācija darba noslēgumā.

 

 

Apmeklēt konkursu: https://www.facebook.com/events/762469177208156/

 

Par Schneider Electric :

Schneider Electricdarbojas vairāk kā 100 pasaules valstīs, nodarbina ap 150 tūkstošiem darbinieku un piedāvā integrētus risinājumus, balstoties uz tādiem tirgus segmentiem kā rūpniecība, infrastruktūra, ēku vadība un elektroapgāde, datu centri un tīkli, dzīvojamās ēkas. 2013. gadā kompānijas  pārdošanas apjomi sasniedza 24 miljardus Euro.

www.schneider-electric.com/lv

 

Informāciju sagatavoja:

Inga Tralla-Kancāne

SIA „Schneider Electric Latvija”

Mārketinga Biznesa Partnere

 

Māris Kalniņš

LDDK enerģētikas nozares konsultants

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv