Plockmatic Rīga iepazīstina ar Latvijā ražotām poligrāfijas iekārtām

Datums: 2014.02.14

2014. gada 29. janvārī lielākais poligrāfijas iekārtu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs – Plockmatic Rīga – savā ražotnē Rīgā, Šampētera ielā 2 prezentēja iekārtu demonstrāciju zāli.

 

Svinīgais lentītes pārgriešanas brīdis. Pirmajā rindā pirmais no labās Maikls Briske.

 

Zviedrijas uzņēmuma Plockmatic International biznesa attīstības vadītājs Maikls Briske (Mikael Bryske) pastāstīja par uzņēmumu un tā turpmākās attīstības perspektīvām.

Plockmatic International darbojas Zviedrijā jau no 1974. gada, mēs ražojam dažāda veida pēcapstrādes iekārtas operatīvajai poligrāfijai. Konkurencei pieaugot, pieauga spiediens uz ražošanas izmaksām, tāpēc gadsimtu mijā pieņēmām lēmumu pārvietot ražošanu prom no Zviedrijas. Latvija tika novērtēta kā ļoti piemērota vieta: mūsu vajadzībām atbilstoša infrastruktūra, atzīstama industriālā pieredze, piemēroti darbaspēka resursi, attīstīta loģistikas infrastruktūra un pat pieņemama izglītības sistēma. Turklāt Rīga ir tuvu, un starp Zviedriju un Latviju ir laba satiksme.

Stokholmā palika izpēte un izstrāde, tirdzniecības vadība un attīstība, bet iekārtas montēt un komponentes attīstīt sākām Rīgā. Darbu sākām 300 m² lielās ražošanas telpās, un mums bija tikai 7 darbinieki. Tagad visas Plockmatic iekārtas tiek ražotas šeit, un tieši no šejienes visi pasūtījumi tiek nosūtīti mūsu klientiem un partneriem visā pasaulē.

Mūsu kompānija ražo unikālas iekārtas. Mēs sadarbojamies ar daudziem ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Baltijā un visā pasaulē. Mums ir ļoti smalka un sarežģīta piegādes ķēde: visas produktu komponentes tiek izgatavotas citur, mēs tās sagādājam vienuviet un saliekam kopā. Tieši vietējie  inženieri prototipus noved līdz ražošanai.

Mums ir lieliski speciālisti ar veiksmīgu zināšanu, prasmju un pieredzes salikumu dažādās nozarēs. Ja kādreiz darbinieku atlase bija sarežģīts uzdevums, tad pēdējā laikā situācija ir ļoti stabila. Sevišķi gribas atzīmēt mūsu veiksmīgo sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti. Protams, mums ir arī sava iekšējā apmācība dažādās specifiskās lietās: ražošanas organizācija, 3D CAD projektēšanas sistēma, uzņēmuma resursu pārvaldes sistēma. To veic gan mūsu uzņēmuma speciālisti no Zviedrijas, gan pieaicināti vietējie speciālisti.

Šeit mums ir tikai rūpnīca. Plockmatic ir ražotājs, un lielākā daļa mūsu produkcijas tirgū nonāk ar citiem zīmoliem. Tas attiecas galvenokārt uz digitālās drukas pēcapstrādes moduļiem. Xerox un Ricoh ražo printerus, mēs – skavotājus. Šodien tā ir lielākā mūsu biznesa daļa. Mums gan ir arī atsevišķi produkti, kas domāti tipogrāfijām, taču mūsu dīleru tīkls līdz šim Baltijas valstīs nav bijis pietiekami aktīvs, un tam ir saprotams skaidrojums. Taču tagad tas mainīsies, un tieši šobrīd jau viss notiek. Pagājušā gada sākumā Plockmatic iegādājās britu firmu Morgana, kuras ražojumi Latvijā ir daudz vairāk pazīstami. Tagad mums vietējām tipogrāfijām ir jau daudz konkrētāks piedāvājums. Tieši tāpēc mēs izveidojām Plockmatic Document Finishing. Tā gan nebūs gluži tiešā pārdošana, drīzāk dīleru atbalsts, un mēs tēmējam ne tikai uz Baltijas valstīm. Esam iekārtojuši demonstrāciju zāli, piedāvājam vietējo tehnisko atbalstu, gatavojam mārketinga materiālus un attīstītām dīleru tīklu gan Baltijā, gan tuvākajā apkārtnē.”

 

Demonstrāciju zāle ir kā maza digitāla tipogrāfija.

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Bečere, LDDK nozares konsultante darba devēju satura jautājumos

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv