Saeimā diskutē par darba apstākļu uzlabošanu Eiropas Savienības uzņēmumos

Datums: 2015.03.30

2015. gada 30. martā Saeimā notika Eiropas Komisijas  Sociālo un darba lietu komisijas (EK SDLK) un Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fonda EUROFOUND (The European Foundation for the Improvement of Living and Working Conditions) konference par darba apstākļu uzlabošanu Eiropas Savienības uzņēmumos.

 

Konferencē tika analizēti trešā Eiropas uzņēmumu apsekojuma rezultāti, meklējot uzņēmumam un tā darbiniekiem piemērotus darba organizācijas modeļus. Tikšanos atklāja Saeimas sekretāra biedrs Gunārs Kūtris un EUROFOUND direktors Huans Menendess-Valdess (Juan Menéndez-Valdés). Dalībniekus uzrunāja arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, labklājības ministrs Uldis Augulis, kā arī Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Latvijas Republikas labklājības ministrs Uldis Augulis

 

Konferences sākumā EUROFOUND darba apstākļu pētnieki Gijs van Hautens (Gijs van Houten) un Stavrola Demetriadesa (Stavroula Demetriades) pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar trešā Eiropas uzņēmumu apsekojuma rezultātiem.

Konferences darbs tika organizēts sesijās. Pirmajā no tām tika spriests par darbinieku līdzdalību un sociālo dialogu kā pozitīvu ietekmi uz darbaspēka labklājību un produktivitāti. Savu viedokli par tēmu izteica EUROFOUND Darba apstākļu un kolektīvo darba attiecību nodaļas vadītājs Deivids Fodens (David Foden), Starptautiskās darba organizācijas Eiropas un Centrālāzijas reģiona direktora vietniece Rīe Vejsa Kjeldgārda (Rie Vejs Kjeldgaard), Eiropas Arodbiedrību konfederācijas ģenerālsekretāra vietnieks Patriks Ičērts (Patrik Itschert) un organizācijas „BUSINESSEUROPE” sociālo lietu direktors Maksims Čeruti (Maxime Cerruti).

 

Eiropas Arodbiedrību konfederācijas ģenerālsekretāra vietnieks Patriks Ičērts (Patrik Itschert)

 

Darba organizācijas modernizēšana, sadarbības veicināšana un zināšanu apmaiņa bija konferences otrās sesijas temats. Tajā diskutēja EUROFOUND direktora vietniece Ērika Mecgere (Erika Mezger), Apvienotās Karalistes Ķīmiskās rūpniecības asociācijas pārstāvis Saimons Māršs (Simon Marsh), organizācijas „TNO” koordinators Stīvens D’Onts (Steven D’Hondt) un Somijas Arodbiedrību savienības vecākā padomniece Leila Kurki (Leila Kurki).

Noslēguma sesija bija veltīta cilvēkresursu vadībai uzņēmumos un tam, kā uzlabot sniegumu, investējot personālā. Šo sesiju vadīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Einārs Cilinskis, bet domām apmainījās uzņēmuma „BASF” viceprezidents personālvadības un stratēģiskajos jautājumos Gervigs Kruspels (Gerwig Kruspel), Minesotas Universitātes Kolektīvo darba attiecību fakultātes dekāns, Personāla un darba tirgus pētījumu institūta direktors Džons Bads (John Budd) un Eiropas Arodbiedrību institūta nodaļas vadītāja Alīne Hofmane (Aline Hoffman).

Konferences noslēgumā uzrunu teica Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāta direktors Žordi Kurells Gotors (Jordi Curell Gotor).

Pasākumā piedalījās gan darba devēju, gan darba ņēmēju organizāciju pārstāvji, tostarp arī Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs Aldis Misēvičs  (pirmais no labās)

 

Noklausoties diskusijas, secinājums ir viens – atsaucīgs darba devējs, kurš konsultējas ar arodbiedrību un ieklausās darbinieku viedoklī, spēj daudz labāk motivēt personālu, kas rezultējas ar labākiem darba ražīguma rādītājiem uzņēmumā. Un mūsu nozarē tāds uzņēmums ir akciju sabiedrība “Van Genechten Kvadra Pak”, kuras Valdes priekšsēdētājs ir Roberts Vasiļevskis.

Informāciju sagatavoja

Aldis Misēvičs

Latvijas Poligrāfijas nozares arodbiedrības priekšsēdētājs

LBAS poligrāfijas nozares konsultants darba ņēmēju satura jautājumos

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv