Izstāde Ķīpsalā „Baltic Fashion & Textile”

Mūzikas dunoņa, cilvēku burzma, ar šūtiem apģērbiem, kažokādām, dažādām greznumlietiņām, diegiem, dzijām, rokdarbiem un šūšanas iekārtām pildīti stendi laipni aicina apstāties un iegriezties tajos. Tā no 4. līdz 6. aprīlim sevi manifestēja Latvijas un ārzemju tekstilrūpniecība Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā http://www.bt1.lv/bt1/fashion/index.php

Tekstilrūpniecība un amatniecība izstādē pārstāvēta vairākās jomās: ražotāji, tirgotāji, izglītības iestādes, kontaktbirža, Patentu valde u.c. Latvijas rūpnieku vidū tādi pazīstamākie zīmoli kā apakšveļas ražotājs „New Rosme” un „Tonus Elast”, aizsarg- un darba apģērbu izgatavotājs „Lords & Co”, zīda izstrādājumu ražotājs „Silk Secret” un daudzi citi. 

Izstādē pārstāvēts arī Latvijā plaši pazīstamais „Burdas salons”, tāpat arī dažādi uzņēmumi, kas nodarbojas ar tekstilmateriālu apstrādi. Jaunas idejas un inovatīvi risinājumi pausti gan Latvijai tradicionālajā tekstilrūpniecības jomā – kaņepju, linu šķiedru un materiālu apstrādē, gan netradicionālos tekstilizstrādājumu izgatavošanas paņēmienos, piemēram, uzņēmuma „Tommy’s Land” jauna veida pieeja bērnu gultas veļas – guļammaisa piedāvājumā.

 

Mācību iestāžu vidū Rīgas Amatniecības vidusskola ar jauno dizaineru darbiem un Rīgas Tehniskās universitātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studentu zinātniskās pētniecības un dizaina tekstilizstrādājumi, pārstāvot inovāciju stendu. Papildus izstādes informatīvajam materiālam un tērpu kolekcijai stendā RTU studentes demonstrēja arī viedos tērpus ar integrētām diodēm un optiskajām šķiedrām, kas reaģē uz pieskārienu.

Savukārt lielu daļu izstādes telpas piepildīja Lietuvas tekstilrūpniecības uzņēmumu stendi, kā arī Polijas ražotāji.

Paralēli aktīvai rosībai izstāžu zālē vairākās telpās norisinājās semināri un konferences, kuras vadīja gan pašmāju, gan ārzemju lektori.

5. un 6. aprīlī interesentus priecēja jauno dizaineru un modes mākslinieku modes skate „Habitus Baltija 2014” un modes dizaina konkurss „Dzintara avangards”. 

 

Kopumā pasākums sniedza ieskatu tekstilrūpniecības attīstības tendencēs Latvijā un mūsu kaimiņvalstīs – Igaunijā, Lietuvā, Polijā – kā arī Latvijas sadarbības valstīs Eiropā un Āzijā, nodrošināja iespējas veidot jaunus sadarbības kontaktus, pilnveidoties un paplašināt zināšanas, kā arī gūt ierosmi jaunām idejām un risinājumiem.

Informāciju sagatavoja

I. Šahta, LDDK nozares konsultante

 

 

 

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv