Izstāde „RTU Karjeras diena”

Rīgas Tehniskā universitāte šī gada 20. martā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā rīkoja RTU Karjeras dienu. Vairāk nekā 100 dažādu uzņēmumu kopumā 21 nozarē ikvienam interesentam piedāvāja iespēju veidot nākamo pakāpienu karjeras izveidē.

Studentiem visas dienas garumā bija iespēja apmeklēt uzņēmumu stendus, prezentācijas un aktivitātes, kā arī uzlabot iemaņas CV rakstīšanā un prasmes darba vietas meklēšanā. Vispusīgi izglītojoši semināri norisinājās vairākās konferenču zālēs vienlaicīgi, iekļaujot gan tēmas studentiem, kā piemēram, „No studenta par speciālistu un tālāk par vadītāju”, gan arī darba devējiem – „Kā kļūt par pieprasītu darba devēju”, tāpat arī dažādu uzņēmumu sniegtā informācija karjeras un izaugsmes iespējām. Apmeklētāji RTU Karjeras dienā potenciālajiem darba devējiem iesniedza savus CV.

Tikties ar potenciālajiem darba devējiem, uzzināt nepieciešamos nosacījumus un priekšzināšanas, lai varētu strādāt kādā no uzņēmumiem. Tādējādi izvērtēt savus mērķus un spējas, jo tie palīdzēs sasniegt iecerēto – strādāt reālā darba vietā. Lielais uzņēmumu skaits RTU Karjeras dienās liecina arī par uzņēmējdarbības aktivitātes pieaugumu Latvijā.

Daudzo stendu rindā arī kāda neliela nostalģija: debeszilas, mirdzošas stikla bumbiņas, dāsni sabērtas lielā stikla traukā. Reiz tās plaši izmantoja gan kā izejmateriālu stikla šķiedru, gan arī stikla (piena) pudeļu ražošanā, šodien – uzmanību saistoša dekorācija uzņēmuma „Valmieras stikla šķiedra” izstādes stendam.

Stikla lodītes uzņēmums sācis ražot jau tālajā 1964. gadā, nākamajā gadā pēc uzņēmuma darbības uzsākšanas. Gadu gaitā uzņēmums ir strauji attīstījies gan ieviešot arvien jaunas, modernas tehnoloģijas, gan arī piedāvājot jaunas darba vietas – šobrīd, nodarbinot vairāk nekā 900 augsta līmeņa speciālistus un kvalificētus strādniekus. Ne velti uzņēmums saņēmis LDDK atzinības: „Labākais darba devējs Vidzemē” un „Darbiniekiem draudzīgs uzņēmums” uc.

„Valmieras stikla šķiedra” – starptautisks uzņēmums ar meitas uzņēmumu Lielbritānijā - Valmiera Glass UK Ltd ražotajiem Atex® (Architectural Textile) audumiem arhitektūrai. Atex® audums ir unikāls, luksus audumu risinājums, ko aizvien vairāk izmanto arhitektūrā, veidojot ļoti vieglas membrānu struktūras jumtu pārsegumiem, nojumēm, ēku sienām, izmantojot tos kā fasādes apdares materiālu vai ēnojuma pārklāju utt., kā arī pielietojot interjera dizainā. Inovatīvo audumu paraudziņi interesi piesaista arī uzņēmuma izstādes stendā. AS „Valmieras stikla šķiedra” sadarbojas ar augstskolām, kurās mācās gan tekstila, gan ķīmijas nozares speciālisti, piedāvājot prakses un darba iespējas šādās profesijās: Tekstiliju ražošanas speciālists, Mehatronisko sistēmu tehniķis, elektriķis, Ķīmijas tehniķis, Materiālzinātņu, tekstila vai ķīmijas tehnologs un citās profesijās. Uzņēmuma personāldaļas vadītāja Doloresa Volkopa izteica nepieciešamību uzņēmumā pēc augsta līmeņa speciālistiem tekstila tehnoloģijā. Lai gan Rīgas Tehniskās universitātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā šāds specializācijas virziens tiek realizēts, tomēr uzņēmumam, paralēli jau esošajai sadarbībai ar RTU, būtu nepieciešams vairāk šādu speciālistu.

Darba devēji uzsvēra, ka meklē studentus, kuri ir pārliecināti par sevi, motivēti, zinoši un gatavi pielāgoties uzņēmumu prasībām un atzina, ka jaunieši visvairāk interesējas, vai ir iespēja apvienot studijas ar darbu un kas ir jāmācās, lai varētu pielāgoties uzņēmuma videi.

Izmantotie avoti:

www.rtu.lv, www.vss.lv

Izstādes bukleti „RTU Karjeras diena 2014” un „50 gadi stikla šķiedras pavedienā ...”

 

Informāciju sagatavoja

S.Pfeifere, LBAS nozaru konsultante

I. Šahta, LDDK nozares konsultante

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv