Tūrisma un skaistumkopšanas nozares pārstāvji apmeklē Zaļenieku Profesionālo vidusskolu

Datums: 2014.02.20

2014.gada 17.februārī Tūrisma un skaistumkopšanas nozares sekretariāts – Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāve S.Graikste, Valsts izglītības satura centra pārstāve I.Annuškāne un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāve A.Šulinska-Pumpīte bija vizītē Zaļenieku Profesionālā vidusskolā.

Zaļenieku Profesionālā vidusskola ir profesionālās vidējās izglītības iestāde, kura īsteno piecas profesionālās vidējās izglītības programmas (Grāmatvedība, Autotransports, Enerģētika, Restaurācija, Administratīvie un sekretāra pakalpojumi) un divas arodizglītības programmas (Ēdināšanas pakalpojumi, Būvdarbi).

Izglītības iestāde dibināta 1920. gadā kā Zaļenieku valsts ģimnāzija, kura pēc tam ilgus gadus bijusi arī lauksaimniecības skola dažādu speciālistu sagatavošanai. 1999.gadā Zaļenieku lauksaimniecības skola tiek pārdēvēta par Zaļenieku arodvidusskolu.

Skola atrodas Zaļās muižas ēkā, kura celta 1775. gadā kā hercoga Ernsta Johana Bīrona medību rezidence. Pils ir izcils 18. gs. arhitektūras un mākslas piemineklis, kas skolai piešķir kultūrvēsturisku auru. Tāpēc audzēkņiem ir iespēja mācīties un uzturēties sakārtotās telpās, sakoptā, ainaviski skaistā apkārtnē.

Mācības notiek arī dienesta viesnīcā,kur daļa viesnīcas istabu pārbūvētas par mācību kabinetiem, bet ap 200 vietām atvēlētas audzēkņiem. Zaļenieku Profesionālā vidusskolas skolotāji iepriekš mācību darbā būtiski izjuta auditoriju trūkumu, taču līdz ar jauno mācību gadu skola papildus ir ieguvusi vēl 12 mācību klases, kas izveidotas skolas dienesta viesnīcas ēkā, tādējādi uzlabojot mācību procesu.

Zaļenieku Profesionālā vidusskola atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā - 22 km attālumā no Jelgavas un 64 km attālumā no Rīgas.

Zaļenieku Profesionālā vidusskola. Foto: www.google.lv 

 

Vizītes laikā tika apmeklēta dienesta viesnīca,kur pirmajā stāvā izvietoti mācību kabineti 200 audzēkņiem - 12 mācību klases, kas atrisina teorētisko  un praktisko mācību apguvi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praktiskās mācības Pavāriem/1.kurss

 

 

Informāciju sagatavoja: A.Šulinska-Pumpīte, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības nozares konsultante.

lzsaki savu viedokli

Autorizēties:draugiem.lv